فرش ریز ماهی چیست و چگونه به وجود آمده است
استفاده از نقوش حیوانی در طراحی و بافت قالی های ایرانی از قدیم مرسوم بوده است. طرح فرش «ریزماهی» زیر مجموعه ای از طرح های «ماهی درهم» است که یکی از طرح های قالی با نقش حیوانی است.

استفاده از نقوش حیوانی در طراحی و بافت قالی های ایرانی از قدیم مرسوم بوده است. طرح فرش «ریزماهی» زیر مجموعه ای از طرح های «ماهی درهم» است که یکی از طرح های قالی با نقش حیوانی است. «ماهی درهم» از جمله فرش های سنتی و اصیل زیبای ایران است که از شرق ایران سرچشمه گرفته و به مرور در بقیه ی مناطق رواج یافته اند.
شاکله و درون مایه ی طرح های فرش «ریزماهی» تداعی کننده ی نقش ماهی ها در ذهن هستند که این امر دلیل نامگذاری این طرح ها به نام «ریزماهی» را نیز برای ما روشن می کند. ماهی هراتی، ماهی فراهان، ماهی زنبوری و ماهی کردستان هم از دیگر انواع نقش «ماهی درهم» در میان قالی ها هستند.

 


کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1397/11/23

دیدگاه شما

 

درباره ما

این شرکت تمام تلاش شبانه روزی خود را انجام می دهد تا با بهره گیری از واحدهای مختلف تحقیق و توسعه، گروه طراحی، تامین کنندگان مواد اولیه و تحقیقات میدانی از مصرف کنندگان و فروشندگان، بتواند آنچه را که شایسته ی فرش ایرانی است با برند قالی مهرآریا به بازار عرضه نماید. 

ارتباط باما

کاشان، بلوار قطب راوندی، جنب شهرک صنعتی راوند، کوچه حکمت40(تقی زاده)
نمایشگاه قالی مهرآریا
تلفن:55534610-031

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir