فروش تابلو فرش در آمریکا
در سال‌های اخیر، تمایل تولیدکنندگان و از طرفی زنان خانه‌دار به بافت تابلوفرش ها بیشتر شده است و به دنبال آن عده‌ای به دنبال صادرات این آثار به کشورهای دیگر ازجمله امریکا هستند.
در سال‌های اخیر، تمایل تولیدکنندگان و از طرفی زنان خانه‌دار به بافت تابلوفرش ها بیشتر شده است و به دنبال آن عده‌ای به دنبال صادرات این آثار به کشورهای دیگر ازجمله امریکا هستند.
 
خسرو سبحه، یکی از متخصصین در حوزه فروش فرش و ارائه خدمات وابسته به آن است که ۱۴ سال است ساکن امریکاست و شناخت خوبی از بازار آنجا دارد. سبحه در خصوص نیاز بازار امریکا به تابلوفرش های ایرانی می‌گوید:
 
«حالا که کل کشور تمایل به تابلو بافی پیدا کرده و بافت آن با سوژه‌های فرنگی و مثلاً عروسی فرانسوی تبدیل به یک اپیدمی شده، طی هفته چندنفری از عزیزان از من درباره تابلو فرش و بازار آن در آمریکا می‌پرسند. برخی هم اصرار می‌کنند که چند نمونه برای من بفرستند و می‌گویند که حتی بلدند تحریم را هم دور بزنند و می‌توانند از قرقیزستان و ارمنستان تابلو فرش‌های زیبا و هنری‌شان را برای من بفرستند!
 
اما باید گفت خریداران اصولاً بر اساس نیاز، دنباله‌روی از مد و یا از دیگران، عادت‌ها و یا فرهنگ مصرفی‌شان خرید می‌کنند. هیچ‌کدام از این موردها در پیوند با بازار آمریکا و تابلو فرش کاربرد ندارد و به همین دلیل معمولاً یک آمریکایی، تابلو فرش برای آویختن از دیوار خانه‌اش نمی‌خرد. بعضی از این تابلو فرش‌ها خیلی هم زیبا هستند ولی در بازار آمریکا خریدار ندارند؛ همان‌طور که کیمونوهای زیبای ژاپنی در ایران قابل‌فروش و استفاده توسط بانوان ایرانی نیستند.  این نوع سلیقه، موضوعی نیست که در کوتاه‌مدت بتوان آن را تغییر داد. می‌ماند جامعه ایرانی که آن هم یک درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد که بازار بزرگی نیست و روی آن نیز نمی‌توان حساب کرد.»
 
آنچه به نظر می رسد این است که بازار از تابلوفرش اشباع شده و آن‌چه بافته می‌شود، روی دست بافنده می‌ماند. گاهی بافندگان این تابلوها، مجبورند زحمات‌شان را با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر از تصورشان بفروشند و یا در نهایت، با سرگردانی در بازار، تابلوها را به در و دیوار خانه خود بیاویزند.
 
با نگاهی دیگر به تابلوفرش ها می توان گفت که میزان فروش به بسیاری از فاکتورها بستگی دارد؛ طرح‌های جدید، نوع نخ و بافت در فروش تابلوفرش‌ها بسیار تاثیرگذار است.  بهترین حالت برای کار تابلوفرش بافی، زمانیست که بتوان سفارش گرفت و دستمزد خوبی دریافت کرد، دستمزدی که در مقایسه با هنرمندی و زمانی که بافنده اختصاص می دهد، چشمگیر باشد.
 
خبرنگار: حوریه شیوا
منبع: http://www.asrefarsh.com/news/2437/آیا-تابلو-فرش-در-آمریکا-خریدار-دارد
 

کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1397/10/16

دیدگاه شما

 

درباره ما

این شرکت تمام تلاش شبانه روزی خود را انجام می دهد تا با بهره گیری از واحدهای مختلف تحقیق و توسعه، گروه طراحی، تامین کنندگان مواد اولیه و تحقیقات میدانی از مصرف کنندگان و فروشندگان، بتواند آنچه را که شایسته ی فرش ایرانی است با برند قالی مهرآریا به بازار عرضه نماید. 

ارتباط باما

کاشان، بلوار قطب راوندی، جنب شهرک صنعتی راوند، کوچه حکمت40(تقی زاده)
نمایشگاه قالی مهرآریا
تلفن:55534610-031

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir