آذرخش ایرانی فاتح دوموتکس
"آذرخش" رتبه نخست طراحی قالی های مدرن نمایشگاه دوموتکس 2019 آلمان را کسب کرد.
آذرخش در شرکت ذوالانواری تولید و حدود 3 سال پیش توسط خانم آلاله نیرومند طراحی شده است. این طرح از میان 233 عنوان از 165 کشور برگزیده شده است.
آلاله نیرومند، فارغ التحصیل رشته بافت و مرمت دانشگاه هنر تهران است که از سال 88 کار طراحی فرش را آغاز نموده و از سال 93 نیز با مجموعه ی ذوالانواری همکاری می کند. او در سال 92 رتبه اول خلاقیت در فرش را در هشتمین المپیاد ملی ایران دریافت کرده و در سال 93 موفق به طراحی پوستر برگزیده water is life برلین آلمان شده است.
آلاله نیرومند در مصاحبه ای با عصر فرش گفته است:
در طراحی آذرخش از حالت گدازه های آتش و شور و شوق درونی آتش الهام گرفته است. او این فرش را متاثر از شور و شوقی که انسان در لحظه حس می کند طراحی کرده، چه زمانی که با وجود شعله های آتش این شوق ایجاد شود و چه زمانی که یک اتفاق خوب حال آدم را دگرگون کند.
آلاله نیرومند در عصر فرش می گوید: نقطه شروع طراحی هایش یک خاطره یا یک حس است. طبیعت، نقش فرش های قدیمی و خواب هایش نیز از مواردی هستند که در طراحی از آن ها استفاده میکند.
نیرومند معتقد است که طراحی فرش مثل شنا کردن در اقیانوس، همیشه او را به یک جای جدید و یک طرح تازه می رساند.
او درباره ی تفاوت فرش های سنتی و مدرن بیان کرده است که: "فرق بین سنتی و مدرن شاید مرز باریکی باشد؛ در کل نقوش و طرح ها در حال گردش اند." او معتقد است بسیاری از فرش هایی که ما آن ها را سنتی می دانیم با یک تغییر رنگ جزئی، مدرن به حساب می ایند!
قالی مهر آریا کسب این عنوان را به خانم نیرومند و مجموعه ی ذوالانواری تبریک می گوید و برایشان آرزوی درخشش بیشتر دارد.
 
برگرفته از سایت عصر فرش
 
 
 

 

کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1397/10/27

دیدگاه شما

 

درباره ما

این شرکت تمام تلاش شبانه روزی خود را انجام می دهد تا با بهره گیری از واحدهای مختلف تحقیق و توسعه، گروه طراحی، تامین کنندگان مواد اولیه و تحقیقات میدانی از مصرف کنندگان و فروشندگان، بتواند آنچه را که شایسته ی فرش ایرانی است با برند قالی مهرآریا به بازار عرضه نماید. 

ارتباط باما

کاشان، بلوار قطب راوندی، جنب شهرک صنعتی راوند، کوچه حکمت40(تقی زاده)
نمایشگاه قالی مهرآریا
تلفن:55534610-031

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir