4 ویژگی یک فرش خوب- بخش چهارم
بهترین دستگاه های تولید فرش های ماشینی
بلژیک با برند van de wiele (واندویل- وندویل) و آلمان با برند schonherr  (شونهر) دو کشور اصلی تولیدکننده  بهترین ماشین آلات فرش بافی در دنیا هستند . ایرانیان با وارد کردن تکنولوژی روز دنیا سعی در تولید بهترین فرش ماشینی دارند . ماشین‌های بافندگی 1200 شانه و 1500 شانه در ایران را هیچ کشور دیگری استفاده نمی‌کند و ایرانیان در این زمینه بسیار پیشرفته هستند. حتی بلژیک که از معروف ترین تولیدکنندگان فرش ماشینی به شمار می‌رود، از دستگاه‌های پیشرفته خود به اندازه ایرانیان استفاده نمی‌کند. اکثر ماشین آلات فرش بافی در کشورهای ایران، ترکیه، چین و مصر به فروش می رود. نام واندویل در ایران به دلیل استفاده‌ی بسیاری از شرکت‌های ایرانی از ماشین‌آلات این شرکت برای تولید فرش ماشینی شناخته شده است. دستگاه فرش ماشینی 1200 شانه که با نام دستگاه HCIX2 شناخته می شوند برای تولید فرش ماشینی با کیفیت بالا و بافتی شبیه فرش دستبافت ایرانی یاهمان دستبافت گونه  hand look توسط شرکت وندویل تولید شده اند. بنا به نظر تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران ، ماشین آلات واندویل به لحاظ تنوع بافت زمینه، سرعت تولید و اتوماسیون نسبت به ماشین آلات مشابه برتری محسوسی دارند و توانسته اند متناسب با نیاز بازار نسبت به ارتقای کیفی محصولات خود اقدامات موثری انجام داده و در این زمینه پیشگام باشند.
فرش‌های ماشینی تولیدی با این ماشین، الهام گرفته از هنر‌های اصیل ایرانی است، رنگ پذیری، لطافت، ظرافت و استحکام بالای فرش‌های ماشینی تولید شده با این دستگاه، آن ها را از دیگر فرش‌ها متمایز می‌کند.
ماشین های وندویل 3 رپیری برای دستیابی به قابلیت تولید و انعطاف پذیری بالا، کیفیت های جدید در فرش و هزینه های تعمیر و نگهداری پایین طراحی شده است. تولید این ماشین حداقل 20% بیشتر از ماشین های فرش بافی دیگر است و می توان گفت بهترین ماشین از نظر حجم تولید بالا می باشد. با این دستگاه حتی در هنگام بافت باکیفیت ترین فرش ها نیز می توان از مزیت سرعت بالا و ارتعاش کم بهره برد.
بنا به گفته ی مدیر تولید قالی مهرآریا در دستگاه فرش ماشینی HCIX2 از ژاکارد بناس مدل با ظرفیت بالا و قابلیت برنامه ریزی برای 24000 نخ خاب در فرش های 1200 شانه، 8 رنگ و 4 متر عرض و یا 500 شانه و 10 رنگ استفاده شده است در دستگاه فرش ماشینی HCIX2 از انتخابگر پود که به چنجر پود معروف می باشد و قابلیت انتخاب پودهای متنوع از نظر ضخامت و یا جنس را میسر می سازد استفاده گردیده که با این روش میتوان از نخ جوت برای پود پشت فرش و از نخ پنبه و نازکتر برای پود داخل فرش استفاده نمود، این کار تراکم پودی فرش را تا 36۰۰ بالا برده تا پشت فرش واضحتر و شبیه دست بافت داشته باشیم این ماشین مجهز به سیستم های الکترونیکی پیشرفته ای می باشد.
از مزایای دستگاه های شرکت واندویل نسبت به شرکت شونهر می توان به ژاکاردهای 1400 و 1500 در آنها اشاره کرد. ژاکاردهای 1400 دستگاه های شونهر نیز به دلیل عدم پشتیبانی، در سرعت های بالا می توانند موجب اختلال در عملکرد دستگاه و آسیب به فرش شوند.
قالی مهرآریا نیز برای تولید بهترین فرش های ماشینی از دستگاه های 700 شانه HCP و 1200 شانه  HCIX2 برند واندویل استفاده می کند. استفاده از این دستگاه ها در کنار کادر مجرب و متخصص قالی مهر آریا و همچنین استفاده از بهترین مواد اولیه برای تولید فرش های ماشینی تضمین سلامتی و کیفیت فرش های تولید شده در قالی مهر آریا بوده و نشانگر تلاش و تعهد این مجموعه، برای تولید بهترین فرش های ماشینی است.
 

کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1397/11/30

دیدگاه شما

 

درباره ما

این شرکت تمام تلاش شبانه روزی خود را انجام می دهد و تا با بهره گیری از واحدهای مختلف تحقیق و توسعه، گروه طراحی، تامین کنندگان مواد اولیه و تحقیقات میدانی از مصرف کنندگان و فروشندگان، امید دارد بتواند آنچه را که شایسته ی فرش ایرانی است با برند قالی مهرآریا به بازار عرضه نماید. 

ارتباط باما

کاشان، بلوار قطب راوندی، جنب شهرک صنعتی راوند، کوچه حکمت40(تقی زاده)
نمایشگاه قالی مهرآریا
تلفن:55534610-031

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir