3 نکته مهم در انتخاب فرش مناسب
فرش از اصلی ترین وسایل منزل است که در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این، فرش ها از آن دست وسایلی نیستند که بتوان سریع آن ها را تعویض و به روز کرد. پس هنگام خرید فرش باید جنس و رنگ و طرح آن را با دقت انتخاب کرد.

فرش از اصلی ترین وسایل منزل است که در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این، فرش ها از آن دست وسایلی نیستند که بتوان سریع آن ها را تعویض و به روز کرد. پس هنگام خرید فرش باید جنس و رنگ و طرح آن را با دقت انتخاب کرد.

رنگ مناسب فرش: 
برای انتخاب رنگ فرش، رنگ دکوراسیون منزل اصلی ترین معیار است؛ مثلا برای خانه ای با دکوراسیون و تم آبی، نمی توان از فرش کرم صورتی استفاده کرد. ضمنا رنگ فرش باید هماهنگ با سایر وسایل خانه باشد نه دقیقا همرنگ آن ها!
دقت داشته باشید فرشی که انتخاب می کنید مدت زیادی در دکوراسیون منزلتان خواهد بود پس رنگ هایی را انتخاب کنید که پس از مدتی خسته کننده، تکراری و یا از مد افتاده نشوند.

- فرش هایی که رنگ های بیشتری در آن ها به کار رفته، غالبا قابل استفاده برای انواع دکوراسیون هستند.
- به نسبت فرش‌های مدرن، معمولا در انواع کلاسیک رنگ‌های بیشتری به کار می‌رود.
- رنگ های روشن به فضای داخلی و دکوراسیون منزل زیبایی و جلوه می بخشند اما اگر بچه های کوچک یا رفت و آمد زیادی دارید رنگ های تیره تر را انتخاب کنید؛ چون فرش هایی با رنگ روشن خیلی زود کثیف شده و احتمالا سالی چندبار مجبور به شستن فرش ها خواهید بود.
- پرده، فرش و مبل عناصر اصلی دکوراسیون منزل شما هستند؛ هماهنگی آن ها گرچه شاید دشوار باشد اما نتیجه ای فوق العاده خواهد داشت.
- برای دکوراسیونی با رنگ های خنثی و بی روح استفاده از فرش های پرنقش و رنگ ایرانی انتخابی هوشمندانه هستند که می توان چند آیتم کوچک (مثل کوسن، تابلو یا ...) را با آن ست کرد تا بیش از پیش با فضای خانه هماهنگ شود.

طرح مناسب فرش:
عامل طرح در انتخاب فرش براي مكان‌هاي مورد نظر نيز از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. فرش باید با توجه به نوع دکوراسیون انتخاب شود و کاربری آن از پیش تعیین شده باشد. فرشی که برای اتاق پذیرایی انتخاب می‌شود با فرش اتاق خواب از لحاظ جنس و طرح متفاوت است.
در موقع خريد بدون روي دربايستي و ملاحظه‌كاري از فروشنده بخواهيد تا تمام فرش‌هايی كه در فرم و اندازه دلخواه شما است نشان بدهد تا از ميان آنها بتوانيد چند تخته فرش را كه بيشتر به سليقه و نظر شما نزديك است انتخاب كنيد.
به عنوان چند اصل كلي مي‌توان گفت كه در منازل و محل‌هايي كه با مبلمان استيل تزئين شده باشند طرح‌هاي گلدار و طرح‌هاي هندسي و در آپارتمان‌ها و ساختمان‌هايي كه مبلمان آنها از نوع مدرن است فرش‌هايي با طرح‌هاي هندسي و شاخه شكسته جلوه و زيبايي بيشتري دارند. فرش‌هاي ترنج دار در سالن‌هاي پذيرايي و در محل‌هايي كه نقش ترنج آن در معرض ديد كامل باشد و قالي‌هاي با نقش سرتاسري و يا خنثي در سالن‌هاي نهارخوری و پذيرايي و نشيمن و كتابخانه منظره بهتري دارند.
طرح فرش را متناسب با نوع دکوراسیون مورد نظرتان انتخاب کنید، برای فضای مدرن از فرش های مدرن و برای فضاهایی با سبک کلاسیک از فرش های سنتی تر و کلاسیک استفاده کنید؛ اگر ترکیبی از دکوراسیون سنتی و مدرن را در نظر دارید هم می توانید متناسب با دکوراسیون منزلتان دست به انتخاب بزنید.
توجه داشته باشید که طرح های شلوغ برای فضاهای کوچک زیاد مناسب نیستند.

جنس مناسب فرش:
فرش را از نظر كيفيت پرزهای آن نيز بايد مورد بررسی قرار داد. پرز فرش بايد بادوام، درخشان و انعطاف پذير باشد. فرش‌های با پرز نرم نسبت به فرش‌های با پرز ضخيم دوام كمتری دارند و همچنين تمايل بيشتری به جذب گرد و خاك داشته و مانند فرش‌هاي با پرز خشن نيز تميز نمی شوند.
-به لحاظ دوام و حفظ شکل ظاهری، اکریلیک بهترین جنس محسوب می‌شود.
- پلی پروپیلن رنگ‌پذیری بالایی دارد و به همین دلیل تنوع رنگ در این نوع فرش‌ها بالا است.
- فرش‌های پلی‌استر یا ابریشم مصنوعی، تنوع رنگ و طرح بالا و پرزدهی کمتری دارند.
-فرش‌های دستباف نیز به دو دسته ابریشمی و پشمی تقسیم می‌شوند.
-فرش‌های ابریشمی بافت ریزتر، ظرافت بیشتر و طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به فرش‌های پشمی دارند.
-فرش‌های پشمی قیمت پایین‌تر و ظرافت کمتری دارند اما زیبایی خاص فرش‌های دستباف در این نوع نیز دیده می‌شود.

 

کلمات کلیدی


تاریخ ثبت : 1398/02/18

دیدگاه شما

 

درباره ما

این شرکت تمام تلاش شبانه روزی خود را انجام می دهد و تا با بهره گیری از واحدهای مختلف تحقیق و توسعه، گروه طراحی، تامین کنندگان مواد اولیه و تحقیقات میدانی از مصرف کنندگان و فروشندگان، امید دارد بتواند آنچه را که شایسته ی فرش ایرانی است با برند قالی مهرآریا به بازار عرضه نماید. 

ارتباط باما

کاشان، بلوار قطب راوندی، جنب شهرک صنعتی راوند، کوچه حکمت40(تقی زاده)
نمایشگاه قالی مهرآریا
تلفن:55534610-031

© 2018. All Rights Reserved. Design and Developed by ariaads.ir